Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nápoje

24. 11. 2008

Drink 007

Postupem vývoje se vytvořilo několik nápojů, které jsou jako žhavými novinkami mezi michánými nápoji, např. v Casinu Royale oblibený to napoj Vesper. Už brzy se těšte na přesné složení.

Tak jako k bondovi patří neodmyslitelně jeho osobní zbraň WALTHER PPK, tak pochopitelně nesmíme zapomenout ani na jeho slavný James Bond Martini drink. Chcete vědět z čeho se opravdu připravuje. Není to zas až tak složité.

Vždy se bondův nápoj skládal ze 4 částí, vlastně ze tří, čtvrtá byla vždy kousek citronové kury lehce plavajícíi ve sklenici.  V klasických původních příbězích agenta Jejího Veličenstva Jamese Bonda bylo složení  3 cl  Gordon´s ginu, 1 cl vodky Finlandia a 0,5 cl  Vermutu extra dry. V současné době Bond lehce poupravil složení tohoto nápoje a místo obecného pojmu Vermut extra dry pojal za poslední ingredienci Kina Lillet, francouzský nápoj složený z vína, ovocného likéru a chininu. Pak už jen nezbývá v šejkru lehce protřepat s ledem a přes sítko nalejeme do sklenice . Pozor už nemíchat!! - Bondovi by se to nelíbilo!